9 май, СССР, нацизмът и неспособността ни да говорим обективно за историята
Последните дни видях огромно количество коментари около 9 май. Едни бяха крайно русофилски. Други — крайно русофобски. И честно казано, започва да ми прави впечатление колко трудно вече говорим за…
Позиция за 9-ти май и Денят на Победата
Днес случайно видях няколко поста от типа: „На 9 май победителите празнуват Деня на победата, а загубилите — Деня на Европа.“ Честно казано, подобни внушения ми изглеждат доста повърхностни и…